Lise Veli Toplantımız

Çağdaş Egitim Koleji Egitim Koordinatörü Adnan Taş, fuaye alanında yaptığı konuşmaya “Velilerimize teşekkür ediyorum. Bizleri her zaman desteklediler ve hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Yoğun gerçekleşen bir toplantıya daha ev sahipliği yaptık.” diyerek veli toplantılarının önemine değindi.

9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin veli toplantısı fuaye alanında gerçekleşti. 11. ve 12. sınıf velilerine Lise Rehber Öğretmeni Aysel Güneş tarafından YKS tanıtımı ve dönem içi rehberlik kazanımları, 9. ve 10. sınıf velilerine ise alan seçimi ve rehberlik kazanımları sunumu yapıldı.

Naim Nalbant Hoca'mızın üzerinden patenti alınan okulumuza özgü S.A.C. sistemini anlatan İngilizce Ögretmeni Ece Doğru, Çağdaş Eğitim Kurumları öğrencisi İngilizce konuşabilmenin önündeki en büyük engel olan dil bilgisi eğitimini değil İngilizceyi etkin bir iletişim dili olarak kullanmayı öğrenir, diyerek [title_company]nde öğretilen İngilizce sisteminden bahsetti.

Fuaye alanında son konuşmayı Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü İsmail ACAR yaptı. 9. ve 10. sınıf velilerine okul kurallarıyla ilgili bilgi verip uzaktan eğitim sürecinde tüm müfredat konularının bildirildiğini, sarmal olarak tüm sınıf kademelerinde konuların işlendiğini söyledi. 11. ve 12. sınıf velilerine YKS haritası sunumu, 2021 yılında derece yapan öğrencilerimizin tanıtımı, planlanan sınav kampları hakkında bilgi verdi. Okul, aile ve öğrenci iş birliğinin önemine vurgu yapan idarecimiz, pandemi döneminden sonra böyle yoğun bir veli katılımı için velilere teşekkür etti.

Toplantıya katılan velilere sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine dair bilgiler verildi. Lisede gerçekleşen toplantıda branş öğretmenleri ve öğrenci velileri bir araya geldi. Öğretmenler, velilerle bire bir görüşerek derslerin işlenişi, öğrenci davranışları, veli-öğrenci ilişkisi konularında geniş değerlendirmelerdebulundu.

    

    Menü